Rainbow page separator

Legendární Laco Deczi opět přijíždí do Žďáru nad Sázavou

Úterý, 11. Říjen 2016

Žďár nad Sázavou / Jedním z vrcholů letošního podzimu bude ve žďárském kulturním centru Batyskaf vystoupení skupiny Celula New York s trumpetistou Lacem Deczim. Slavný slovenský rodák pravidelně přijíždí do České republiky a letos se zastaví i ve Žďáře nad Sázavou. V pátek 14. října se tak mohou návštěvníci těšit na opravdový hudební zážitek.

Legendární Laco Deczi opět přijíždí do Žďáru nad SázavouTrumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech kde žije do teď.
„Představovat tohoto muzikanta je asi celkem zbytečné. Laco je opravdovou legendou československé jazzu a jeho koncerty jsou nezapomenutelným zážitkem. Proto se všichni moc těšíme až zahraje na pódiu našeho klubu“, svěřil se dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka.

Ve Státech vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut. Od roku 1990 Laco pravidelně dvakrát do roka jezdí tour po České republice a Slovensku. Vyjímkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především Německu. Laco vydává v intervalech jednoho až dvou let pravidelně nové studiové, nebo live desky.

Páteční večer bude tedy v Batyskafu zasvěcen jazzu světové kvality a jistě se dozvíme i mnoho mouder, kterými Laco Deczi své koncerty prokládá. (aka)

Laco Deczi & CelulaNewYork
14.10. | 21.00 | 200,-/250,-