Žďársko, zdarsko, aktuality, lesy, skály, odlesnění
Rainbow page separator

Lesy ČR také chtějí znát názor veřejnosti

Pondělí, 24. Červen 2013

devet-skal_Žďársko / Návrhem Správy CHKO Žďárské vrchy ve Žďáře nad Sázavou odlesnit některé skalní vrcholky ve Žďárských vrších, aby se opět staly dominantami okolní krajiny, se budou zabývat i Lesy ČR, kterým většina lesních porostů v lokalitě patří. Stejně jako ochranáře je zajímá názor veřejnosti. „Oceňujeme, že správa CHKO vzala v potaz náš požadavek, aby se k záměru nejprve v otevřené diskusi vyjádřila široká veřejnost. Oblast je hojně navštěvovaná, a proto je názor veřejnosti na případné odlesnění skal důležitý,“ uvedl mluvčí společnosti Lesy ČR Zbyněk Boublík.

Lidé nyní mají možnost hlasovat v anketě na webu CHKO zde, zda by se jim odlesnění některých skalních vrcholů v okruhu třiceti až padesáti metrů zamlouvalo. Prostor k vyjádření dostanou i obce, v jejichž katastru se skalní útvary nacházejí.

V případě, že by se Lesy ČR k odlesnění skal přiklonily, musely by změnit veškeré plány péče. „Stávající plány péče s odlesněním skal nepočítají, bylo by tedy nutné provést jejich změnu a následně i změnu členění dotčených lesních pozemků při obnově lesního hospodářského plánu,“ dodal mluvčí.