Rainbow page separator

Lidé budou hledat lampiony nejen ve Žďárských vrších

Neděle, 25. Prosinec 2016

Kufrování

Nové Město na Moravě / Novoměstské kufrování se uskuteční 29. prosince od 10 hodin, letos se Nové Město do tradiční akce zapojí poprvé. Zájemci z řad veřejnosti si při něm mohou procvičit svůj orientační smysl a protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu při hledání lampionu uprostřed zimního města. Kufrování pořádá obecně prospěšná společnost Chaloupky ve spolupráci s Horáckým muzeem a Bratrstvem Žďárských vrchů. Start a cíl závodu bude ve vestibulu Horáckého muzea, v cíli účastníky čeká občerstvení s bylinkovým čajem.
„Nejedná se o žádný oficiální závod, ale kdo bude chtít, tomu čas rádi změříme. Jde hlavně o to, aby si příchozí zkusili podle zákresu na mapě obejít či oběhnout vyznačenou trasu. Nestanovujeme žádné věkové kategorie, přijít může každý,“ přiblížila za organizátory Marie Rajnošková.
Kufrování se kromě Nového Města ve žďárském okrese odehraje i ve Žďárských vršcích (v pátek 30. prosince se zázemím v Krátké u Sněžného ve statku číslo 2) a ve Velkém Meziříčí (ve středu 28. prosince se startem u Hotelové školy Světlá).