Rainbow page separator

Lidé mohou svým nákupem přispět do potravinové sbírky

Neděle, 15. listopadu 2020

Žďár nad Sázavou / Do tradiční potravinové sbírky mohou přispět lidé, kteří se v sobotu 21. listopadu v době od 8 do 18 hodin vypraví nakupovat do žďárského Albert Hypermarketu ve Strojírenské ulici. Získané zboží použije Oblastní charita Žďár nad Sázavou pro rodiny a jednotlivce, kteří se ocitli v existenční nouzi a jsou klienty charitní záchranné sítě. „Od jara přibývá lidí, kteří se dostávají do těžké životní situace. Kromě informací, kam se naši klienti mohou obrátit, se snažíme poskytnout i materiální pomoc a hlavně také nabídnout podporu a předávat naději. Starosti nám aktuálně dělá nedostatek potravin a hygienických potřeb. Proto budeme velmi vděční za materiální výtěžek sbírky, který nám již v minulých letech pomohl zajistit základní životní potřeby klientů,“ uvedla koordinátorka charitní záchranné sítě Jana Kincová Křížková.
Pomoci je možné nákupem trvanlivých potravin, jako jsou konzervy, těstoviny, rýže, mouka, krupička, cukr, luštěniny, olej, mléko, puding, přesnídávky, polévky, suchary, cereálie, med, marmelády, kečup, protlak, čaj, káva, kakao či sirup.
Potřebné je rovněž drogistické zboží jako prací prášek nebo gel, jar, mýdlo, šampon, sprchový gel, vlhčené ubrousky a dezinfekce. „Na místě budou přítomni dobrovolníci centra Kambala, vybavení ochrannými prostředky a desinfekcí. Aby nedocházelo k osobním kontaktům, umístíme nákupní lístek s rozpisem potravin a drogerie do stojanů v hypermarketu. Na základě lístku si pak dárce vybere zboží, zakoupí jej a zanechá v označených koších. Pokud nebude mít dostatek času nakoupit, ale přesto akci chce podpořit, může vložit peníze do kasičky, která bude pod dohledem dobrovolníků,“ přiblížila Michaela Kuchtová, koordinátorka centra Kambala i sbírky potravin. Tu organizuje Česká federace potravinových bank a žďárská oblastní charita se do ní připojuje coby partner.