Rainbow page separator

Lidé mohou v sobotu pomoci potřebným nákupem v Bille

Pátek, 23. dubna 2021

Nové Město na Moravě / Klientům žďárské oblastní charity a novoměstského Portima pomůže sbírka potravin, která se uskuteční v rámci celostátní akce v sobotu 24. dubna v novoměstské Bille. V době od d 8 do 16 hodin bude možné nákupem podpořit klienty charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou a od 16 do 18 hodin klienty obecně prospěšné společnosti Portimo se sídlem v Novém Městě. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank, charita i Portimo se k ní připojují jako partneři. „Sbírka potravin je v Portimu poskytována rodinám s dětmi i jednotlivcům, kteří se nacházejí zejména ve finanční nouzi. Příjmy u těchto osob a rodin zpravidla nejsou stabilní, dochází k jejich výpadkům i nečekaným výdajům, a právě v těchto situacích je pro ně důležitá potravinová pomoc, která pomůže překlenout nejtěžší období,“ sdělil ředitel Portima Tomáš Pospíšil.
Také žďárská charita využije darované nákupy k podpoře klientů. „Od jara loňského roku přibývá lidí, kteří se dostávají do těžké životní situace. Počet těch, kteří za námi přicházejí se svými problémy, se oproti roku 2019 téměř zdvojnásobil. Budeme velmi vděční za výtěžek sbírky potravin, který nám již v minulých letech pomohl zajistit základní životní potřeby klientů, protože s ohledem na množství těch, kteří potřebují pomoc, jsou naše zásoby velmi malé,“ přiblížila koordinátorka charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Kincová Křížková.
V prodejně dárce získá nákupní lístek, koupí zboží a zanechá ho v označených koších. Může také jen jednoduše vložit peníze do připravené kasičky. Nákup se týká potravin, jako jsou například konzervy, luštěniny, olej, trvanlivé mléko, polévky, bujóny, suchary, cereálie, med, marmeláda, těstoviny, rýže, mouka, krupička, cukr, sůl, káva, kakao, sirup nebo čaj. Z drogistických potřeb mohou dárci zakoupit prací prášky a gely, čisticí a desinfekční prostředky, šampony, mýdla a sprchové gely.