Rainbow page separator

Lidé musí uhradit poplatky za odpady i za držení psů

Pondělí, 20. března 2017

Pes, poplatek ze psa, štěne

Svratka / Do konce května musí obyvatelé Svratky uhradit místní poplatek za provoz a shromažďování komunálního odpadu. Ten činí 550 korun na osobu a stejná částka se platí za jednu rekreační nemovitost.
Už jen do 31. března zbývá čas tamním pejskařům na zaplacení poplatku za chov svých čtyřnohých mazlíčků. Za jednoho psa jde o 400 korun, za každého dalšího psa téhož držitele je to 600 korun. Slevu mají osoby pobírající invalidní, starobní, vdovský nebo vdovecký důchod, který je jejich jediným zdrojem příjmu, a pobíratelé sirotčího důchodu. Ti za prvního psa platí 200 korun a za každého dalšího 300 korun.
Poplatky za psy se ve Svratce loni zvýšily, a to s přibývajícím počtem volně pobíhajících psů včetně občasného napadení kolemjdoucích lidí, tak i případů znečisťování veřejných míst psími exkrementy, což s sebou přineslo vyšší finanční náklady na následný úklid. V roce 2015 byla ve Svratce základní sazba poplatku za chov psů 250 korun v případě prvního zvířete a 375 korun za druhého psa a každého dalšího.