Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, rychlíky
Rainbow page separator

Lidé na Žďársku chtějí zpět zrušené rychlíky

Sobota, 13. července 2013

pixmac000057666063-free-nova-zastavka-zdar-nad-sazavou-vlak-zeleznice-300x223Žďár nad Sázavou / Dvě petice, které se týkají začátkem prázdnin zrušených rychlíkových spojů na Vysočině, bude řešit ministerstvo dopravy. První z nich, ve které lidé požadovali zachování spojů přes Žďár nad Sázavou, čítala asi 350 podpisů, druhá se třemi tisícovkami podpisů protestovala proti rušení vlakových souprav na celé Vysočině. Podpořili ji i hejtmani Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje, někteří komunální politici i členové sněmovny.

Vedení Kraje Vysočina se obává, aby na podzim nebyly rušeny ještě další vlaky, o čemž se již dříve hovořilo. A doufá, že zrušené vlakové spoje budou v prosinci opět obnoveny. Což by se podle ministerstva mohlo stát, pokud se podaří sehnat dostatek peněz ze státního rozpočtu.

Ministerstvo dopravy od 1. července zrušilo, či omezilo čtyřiadvacet méně využívaných rychlíků, nejvíce to dopadlo právě na Kraj Vysočina. Tam ubylo třináct procent rychlíků, celostátně to bylo pouze něco přes půl procenta. Na Vysočině byly zrušeny dva rychlíky mezi Brnem a Havlíčkovým Brodem, provoz dalších osmi byl omezen pouze na některé dny v týdnu.