Rainbow page separator

Lidé na Žďársku koupí koláče podpoří domácí hospicovou péči

Pondělí, 5. Říjen 2020

Žďársko / V pořadí osmý ročník charitativní akce s názvem Koláč pro hospic, kterou pro podporu své domácí hospicové péče pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou, se ve středu 7. října uskuteční v některých z měst okresu. Charita nabídne koláče ve Žďáře nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem a Velkém Meziříčí. Letos však bude akce v reálu vypadat trochu jinak, neboť dobrovolníci s košíky koláčů je nezamíří prodávat do firem a dalších vnitřních prostor. „Velmi jsme zvažovali, zda kampaň vůbec uspořádáme. Nakonec jsme se rozhodli ji přesunout do venkovních prostor a on-line prostředí a všechny organizátory vybavit ochrannými prostředky,“ vysvětlila vedoucí domácí hospicové péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou Barbora Hadrous.
Lidé ze Žďáru budou moci kampaň Koláč pro hospic podpořit u stánku před Vesnou v Horní ulici, a to od 6 do 17.30 hodin.
Před šestou hodinou ranní budou dobrovolníci s koláčky k zastižení před firmami ŽĎAS a DEL ve Strojírenské ulici. Koláčky bude možné v průběhu dopoledne zakoupit i v suterénu polikliniky, od půl deváté do desíti hodin před městským úřadem a od 11 do 14 hodin před úřadem práce. Do akce se zapojily také firmy PKS a TOKOZ a rovněž obchůdek Bezobalík v ulici Dolní a dm-drogerie v Brněnské ulici. Další frekventovaná místa ve městě dopoledne obejdou dobrovolníci z řad žďárských studentů.
V Bystřici koláčky od šesti ráno do půl šesté navečer zavoní především před supermarketem Albert na Masarykově náměstí, ale i v infocentru v nedaleké budově muzea. V Meziříčí ve stejný čas najde stánek své místo u kostela svatého Mikuláše na Náměstí, ale dobrovolníci se taktéž vypraví do ulic.
Dodavateli koláčů se znovu stanou žďárské pekárny ENPEKA a Pekařství Řečice. V Bystřici nad Pernštejnem se do kampaně zapojí Pekařství Koudelka a ve Velkém Meziříčí Karlova pekárna.