Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, kácení, stromů, gymnázium, sportoviště
Rainbow page separator

Lidé se mohou vyjádřit ke kácení stromů u hřiště

Čtvrtek, 2. Srpen 2012

Nové Město na Moravě/ Novým venkovním hřištěm se od počátku letošního léta mohou chlubit studenti Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě.

Víceúčelové sportoviště s umělým povrchem, jehož vybudování přišlo krajskou pokladnu na více než tři miliony korun, tak nahradilo stařičký a již nevyhovující antukový „plácek“. „Sportovní gymnázium postrádalo odpovídající venkovní zázemí pro trénink míčových a dalších kolektivních sportů, stávající plochy byly v nevyhovujícím stavu. Na základě požadavku školy kraj jako investor rozšířil stavební akci ještě o dostavbu dalších dvou samostatných hřišť s umělým povrchem pro míčové hry,“ vyjádřil se Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.

Otazníky však nyní panují ještě kolem dvou vzrostlých stromů, které se nacházejí v areálu nového sportoviště. Před hromadným kácením je ochránil spolek s názvem LIPA, jenž se zabývá ochranou dřevin rostoucích mimo les. Nové vedení novoměstského gymnázia však nyní řeší otázku celkového vzhledu lokality, a to včetně výsadby a celkové revitalizace této oblasti. V úvahu připadá rovněž pokácení zmiňovaných stromů v areálu sportoviště – konkrétně jde o borovici černou a tsugu kanadskou. K problematice se nyní mohou vyjadřovat také samotní obyvatelé Nového Města na Moravě, a to i prostřednictvím internetové aplikace Váš názor. Do ní se mohou dostat přes webové stránky města a zájemci tam najdou rovněž bližší informace o této záležitosti. Komentovat tam případné pokácení dvou uvedených stromů lze až do konce srpna letošního roku. (zp)