Rainbow page separator

Lidé z Města mohou hlasovat, co s gobelínem

Středa, 8. Červenec 2015

Nové Město na Moravě / Anketu, v níž se mohou obyvatelé Nového Města vyjádřit k budoucímu osudu gobelínu, po němž byl pojmenován Gobelínový salonek v novoměstském kulturním domě, vyhlásila tamní radnice. V souvislosti s plánovanou modernizací salonku, kde se konají různé obřady, svatby či vítání občánků, radnice zvažuje, zda tkaný gobelín nechat i nadále na místě, anebo místnosti dát jiný ráz.
Anketa, která je mimo jiné na oficiálních stránkách města, nabízí dvě možnosti. Buď gobelín ponechat na místě a přizpůsobit tomu interiér místnosti, anebo jej odstranit a salonek pojmout nově. Hlasovat je možné do 15. července, a to buď elektronicky, anebo osobně v knihovně.
Gobelín o ploše pětadvacet metrů čtverečních před čtyřmi desítkami let pro reprezentační salonek novoměstského kulturního domu vytvořil Karel Láznička. V novoměstském gobelínu jsou zapracovány dominanty, symboly a tradiční prvky z Nového Města i okolní krajiny, které podtrhují verše Miloslava Bureše z básně Píseň o studánce Rubínce, která se stala předlohou ke kantátě Otvírání studánek hudebního skladatele Bohuslava Martinů.