Rainbow page separator

Lidem při setkání představí harmonogram oprav Vysocké ulice

Středa, 21. února 2024

Žďár nad Sázavou / V úterý 12. března od půl páté odpoledne se v zasedací místnosti zastupitelstva v městském úřadu uskuteční setkání s občany týkající se nadcházející rekonstrukce Vysocké ulice, jíž prochází frekventovaná krajská silnice II/353.

Předpokládaná hodnota zakázky byla vyčíslena na více než sto milionů korun včetně DPH, z čehož 43,5 milionu bez daně zaplatí Žďár nad Sázavou. Náklad města bude poté snížen o 25,5 milionu, což představuje přislíbený dotační příspěvek. Práce na obnově ulice mají být rozděleny do dvou let, začnou letos s dokončením napřesrok.      

Kromě města a kraje se na akci bude finančně podílet taktéž Svaz vodovodů a kanalizací (SVK) Žďársko. Město v rámci stavebních prací zajistí rekonstrukci chodníků, odvodnění komunikací, veřejné osvětlení a taktéž opravu mostu ve Studentské ulici.

SVK Žďársko obstará obnovu kanalizačních a vodovodních rozvodů a na Kraj Vysočina zbude nová vozovka, opěrná stěna v dolní části ulice a zeleň. Řidiči se po letech mohou také těšit na finální miniokružní křižovatku ulic Wonkova, Studentská a Vysocká, jež byla provizorně vyznačena už v roce 2018.