Rainbow page separator

Lípy v Radostíně u kostela ošetří arboristé

Neděle, 26. dubna 2015

Radostín nad Oslavou / V pondělí 27. dubna se dočká odborného ošetření zhruba dvě s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovky let stará památná lípa ros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toucí v těsné blízkosti obvodové zdi kostela svatého Bar[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toloměje v Radostíně nad Oslavou. Certifikovaní arboristé z ní odstraní suché, poškozené a jinak nevhodné větve, odlehčí ty nestabilní a v koruně lípy navíc umístí dvě vazby se záměrem zvýšit bezpečnost stromu pro okolí.
Lípa získá odborné ošetření díky projektu Zdravé stromy pro zítřek, na němž spolupracují Nadace Partnerství, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Mendelova univerzita v Brně a Lesy ČR. Projekt ukázkových ošetření se le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos koná už pošesté. K odbornému ošetření bylo přihlášeno celkem čtyřiačtyřicet stromů z celé republiky, po zhodnocení jejich zdravotního stavu komise vybrala třiadvacet z nich.
Certifikovaní arboristé v pondělí ošetří také druhou lípu ros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toucí u radostínského kostela. V [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to případě již ošetření uhradí obec ze svého rozpočtu.