Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, Lužánky, alej, sochy
Rainbow page separator

Lužánky ozdobí pohádková alej

Úterý, 20. Srpen 2013

Bystřice nad Pernštejnem / Pět dřevěných soch ještě letos přibude v aleji v Lužánkách.Konkrétně půjde o sochy čerta, víly, ježibaby, smrtky a hejkala na betonových soklech. V příštím roce tam budou instalovány další dřevěné pohádkové bytosti. Mezi stromy v aleji je celkem sedmnáct proluk, takže právě takový může být konečný počet skulptur. Zástupci města s nabídkou oslovili několik řezbářů z regionu.

„Sochy budou doplněny QR kódem, prostřednictvím něhož se zájemce přes mobil dostane k dalším informacím,“ sdělil místostarosta Bystřice Josef Vojta s tím, že jedna socha včetně soklu a informační destičky vyjde zhruba na šestnáct tisíc korun.
Po druhé straně aleje chtějí Bystřičtí umístit dětský lanový park, vedení bystřické radnice již nechalo vypracovat projektovou dokumentaci.

Projekt pohádkové aleje má v příštím roce pokračovat nejenom instalací dalších soch, ale i vybráním řezbáře, který vyrobí dřevěný betlém se zhruba desítkou figur lidí i zvířat v životní velikosti. Ten by měl být dokončen před Vánoci 2014.