Rainbow page separator

Magnetická rezonance v nemocnici zahájí běžný provoz

Pondělí, 12. Září 2016

Magnetická rezonance v nemocnici zahájí běžný provoz

Nové Město na Moravě / Slavnostní zahájení činnosti nového pracoviště magnetické rezonance v novoměstské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek 15. září. Poté nastane běžný provoz, pacienti se i nadále mohou objednávat na základě předchozího lékařského doporučení. Provoz je umístěný pod nemocniční kuchyní a jídelnou, bezbariérový vstup do budovy je naproti vchodu do interny.
V kraji bylo dosud pracoviště magnetické rezonance jen v jihlavské nemocnici, takže za diagnostikou bylo nutné dojíždět i do Brna, Hradce Králové či jinam. „Magnetická rezonance pacientům zlepší dostupnost šetrnější a modernější diagnostiky. Nebudou už muset cestovat do vzdálených zdravotnických zařízení, což zkvalitní a urychlí léčbu,“ řekla ředitelka nemocnice v Novém Městě Věra Palečková.
Magnetická rezonance je moderní zobrazovací metoda, která nepracuje na principu rentgenového záření, ale využívá silného magnetického pole. Jedná se o bezpečné vyšetření, a to bez ionizujícího záření užívaného při rentgenových a tomografických vyšetřeních.