Rainbow page separator

Majitelé italských veteránů se opět setkají ve Svratce

Středa, 3. června 2015

Sraz historických italských vozidel

Svratka / Tradiční setkání majitelů italských historických automobilů International meeting Svratka 2015 se uskuteční v sobotu 13. a v neděli 14. června v areálu svrateckého Hotelu Svratka. Zváni jsou i majitelé veteránů jiných značek – dobový oděv není předepsán, ale je vítán.
V sobotu dopoledne bude pro návštěvníky srazu zdarma zajištěna doprava zrenovovaným historickým autobusem Škoda 706 RTO mezi Hotelem Svratka a svrateckým náměstím, a to v asi dvacetiminutových intervalech. Od osmi hodin zhruba do poledne je na programu prezentace účastníků srazu a výstava vozidel, která si návštěvníci budou moci prohlédnout na louce u hotelu. Poté bude sraz oficiálně zahájen, přičemž se lidé mohou těšit na řadu různých soutěží, například o nejhezčí automobil či retro převlek, a dalších akcí pro malé i velké. K vidění budou také materiály a videoprojekce z předcházejících srazů. Sobotní program vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků všech soutěží, předáním cen a tombolou, v neděli účastníci setkání zavítají do svrateckého muzea.
Po pětačtyřiceti letech se obnovený sraz majitelů italských vozidel ve Svratce uskutečnil v roce 2013 a poté i loni, přičemž se na něm sešla také řada návštěvníků, kteří byli účastníky akce International meeting Svratka 1968.