Rainbow page separator

Majitelům psů se jejich mazlíčci od nového roku prodraží

Pondělí, 23. Prosinec 2019

Žďár nad Sázavou / Ke zvýšení poplatků za držení psů na území města přistoupila žďárská radnice. Vyhláška byla předtím aktualizována naposledy v roce 2007. O tři stokoruny se v příštím roce zvýší poplatek za prvního psa v bytovém domě, který nyní činí 900 korun. Za druhého a každého dalšího psa to nově budou dva tisíce korun ročně. 

V rodinném domě jeden pes vyjde na 500 korun za rok, zatímco dosud je to 300 korun, a za každého dalšího pak majitel vydá dvanáct stovek namísto dosavadních devíti. Zvýšení poplatků se dotkne i držitelů psů v místních částech města, takže lidé ve Veselíčku, Radoníně, Stržanově a Mělkovicích místo stokoruny za psa a rok zaplatí pět set korun ročně. Za druhé a každé další zvíře pak dvanáct set.  

Zvýšenými poplatky za psy nebudou postiženi senioři starší 65 let věku, kteří budou platit 200 korun ročně za jednoho psa a 300 korun za každého dalšího.

Ve Žďáře je přihlášeno přes dvanáct stovek psů, ale evidovány jsou i přes tři desítky neplatičů poplatku. Další přesně neurčený počet psů drží jejich majitelé načerno.