Rainbow page separator

Majitelům psů se jejich mazlíčci od nového roku prodraží

Pondělí, 23. prosince 2019

Žďár nad Sázavou / Ke zvýšení poplatků za držení psů na území města přis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupila žďárská radnice. Vyhláška byla předtím aktualizována naposledy v roce 2007. O tři s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokoruny se v příštím roce zvýší poplatek za prvního psa v by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovém domě, který nyní činí 900 korun. Za druhého a každého dalšího psa [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nově budou dva tisíce korun ročně. 

V rodinném domě jeden pes vyjde na 500 korun za rok, zatímco dosud je [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to 300 korun, a za každého dalšího pak majitel vydá dvanáct s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovek namís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to dosavadních devíti. Zvýšení poplatků se dotkne i držitelů psů v místních částech města, takže lidé ve Veselíčku, Radoníně, Stržanově a Mělkovicích mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokoruny za psa a rok zaplatí pět set korun ročně. Za druhé a každé další zvíře pak dvanáct set.  

Zvýšenými poplatky za psy nebudou postiženi senioři starší 65 let věku, kteří budou platit 200 korun ročně za jednoho psa a 300 korun za každého dalšího.

Ve Žďáře je přihlášeno přes dvanáct s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovek psů, ale evidovány jsou i přes tři desítky neplatičů poplatku. Další přesně neurčený počet psů drží jejich majitelé načerno.