Rainbow page separator

Malý svět – rodinný festival plný zábavy

Úterý, 14. Listopad 2017

Nové Město na Moravě /Sváteční volný den 17. listopad bude v Novém Městě na Moravě patřit rodinám a všem, kteří pracují s dětmi. Kulturní dům dokončuje přípravy na druhý ročník rodinného festivalu Malý svět.

Nápad uspořádat rodinný festival vzešel od několika maminek (a zároveň pedagožek). Novoměstský kulturní dům tento nápad podpořil a zaštítil. Na počátku stála potřeba vytvořit prostor pro setkávání celých rodin, ale i vychovatelů, učitelů – zkrátka všech, kteří ovlivňují dětský malý svět.
Stejně jako v minulém roce se můžete těšit na den plný zajímavých hraček a knížek, divadla, zábavné vědy a večerní koncert.
Program bude probíhat od 9 do 19 hodin. V hlavním sále připravujeme ʺtržniciʺ, kde budou ke koupi originální hry, knihy, učební pomůcky atd. (např. přijedou prodejci Hugo chodí bos, knihkupectví Dlouhá punčocha, Brána k dětem, anglictina-hry.cz…). Tržnice bude otevřená od 9 do 17 hodin, pak se hlavní sál uzavře, abychom připravili koncert. Což v žádném případě není důvod k odchodu domů.

Během dne odehraje Adéla Kratochvílová z Divadla KUFR tři dětská představení (dvakrát Španělskou pohádku a Jůlii na výletě), odvážlivce bude učit žonglovat. Svým nápaditým pojetím vědy vás bude fascinovat ÚDiF (divadlo fyziky). ÚDiF vás provede pokusy s mikrovlnkou, vyrobíte si s nimi rozkladače světla, foukací
rakety, vyzkoušíte obří krasohled, plasmakouli. Mimo to bude mnoho příležitostí k vyrábění, odpočívání hraní. Program uzavře koncert kapely Pískomil se vrací, který začne v 18 hodin. Výhodou je, že nemusíte pospíchat domů vařit, protože si můžete pochutnat na obědě a večeři v K clubu nebo ve festivalové kavárně.
Informace budou aktualizovány na facebooku. Během festivalu se bude vybírat vstupné pouze na divadelní představení, koncert a někteří prodejci budou mít zpoplatněnou tvořivou dílnu. Vstupné na festival jako takový se neplatí, až přímo na místě se rozhodnete, co podniknete.

za novoměstské NKZ Daniela Šimková