Rainbow page separator

Martina Sáblíková převzala jako první cenu Žďáru

Neděle, 4. Září 2016

Martina Sáblíková převzala jako první cenu Žďáru

Žďár nad Sázavou / Cenu města Žďár nad Sázavou ve Staré radnici za své sportovní zásluhy převzala rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ocenění vedení města letos udělilo poprvé, návrhy na nominace posílali začátkem roku obyvatelé Žďáru, přičemž nejvíce z nich hlasovalo právě pro Martinu Sáblíkovou.
„Já si toho ocenění hrozně vážím a o to více, že pro mě hlasovali občané Žďáru, protože tady jsem doma, ráda se sem vracím a vždycky vracet budu,“ mimo jiné při převzetí ocenění uvedla Martina Sáblíková, která se taktéž jako první držitelka ceny města podepsala do pamětní knihy.
Žďárská radnice plánuje Cenu města Žďár nad Sázavou udělovat i v dalších letech, a to opět na základě nominací zaslaných obyvateli města. „Jedná se o ocenění za významné zásluhy, a to především v oblastech kultury, sportu, vzdělávání, vědy a kulturního života. Ocenění však může být uděleno občanům města i za mimořádné činy spojené s jejich osobním hrdinstvím, které znamenaly záchranu života nebo zdraví občanů města. Ve výjimečných případech může být ocenění uděleno i osobám, které nejsou žďárskými občany, tato výjimka ale musí být řádně odůvodněna,“ připomněl starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.