Rainbow page separator

Martina Sáblíková získala opakovaně nejvyšší krajské ocenění

Středa, 14. Listopad 2018

Žďár nad Sázavou / Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina – kamennou medaili – za rok 2018 získala žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková. S ní bylo v různých kategoriích oceněno ještě deset dalších lidí z Vysočiny.
„Od roku 2008 zastupitelé Kraje Vysočina ocenili celkem 101 spoluobčanů za mimořádné pracovní, umělecké, sportovní i společenské úspěchy,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Martina Sáblíková dosáhla už v mladém věku obrovských sportovních úspěchů a Vysočinu i Českou republiku proslavila na mnoha světových kolbištích. Pod vedením trenéra Petra Nováka přivedla české rychlobruslení k nejlepším výsledkům v jeho více než stoleté historii. Na Zimních olympijských hrách (ZOH)ve Vancouveru zvítězila na tratích v délce tři a pět kilometrů, v závodě na 1500 metrů byla třetí. Další olympijskou medaili, tentokrát stříbrnou, získala na distanci 3000 metrů na zimních hrách v Soči a o několik dní později obhájila olympijské zlato v pětikilometrovém závodě. Další cenný kov přidala na ZOH 2018 v Pchjongčchangu, kde na trati 5000 metrů vybojovala stříbro. Úspěchy slavila také na mistrovstvích Evropy i světa. Martina Sáblíková se držitelkou nejvyššího ocenění Kraje Vysočina v podobě skleněné medaile stala už v roce 2009.
Pouze dvakrát v historii udílení nejvyšších krajských ocenění bylo rozhodnuto o opakovaném vyznamenání. Vedle letos oceněné rychlobruslařky Martiny Sáblíkové byl opakovaně oceněn také novoměstský horolezec Radek Jaroš. Ten je držitelem „krajské“ skleněné medaile z roku 2009 a kamenné medaile z roku 2015.

Foto: martina-sablikova.com