Žďársko, zdarsko, aktuality, Masters, doprava
Rainbow page separator

Masters 2012 omezí dopravu v okolí Žďáru

Pátek, 22. Červen 2012

Žďársko/ Mistrovství Evropy v silniční cyklistice MASTERS 2012, které se koná od 28. června do 1. července 2012, s sebou přinese i omezení v dopravě.Uzavírky jsou nutné kvůli zajištění bezpečnosti samotných účastníků tohoto mezinárodního závodu i ostatních účastníků silničního provozu. Dopravní opatření budou mít po dobu konání akce na starosti policisté společně s pořadatelskou službou a strážníky.

Nejrozsáhlejší úplná uzavírka čeká na motoristy ve čtvrtek 28. června. V tento den se koná takzvaná časovka jednotlivců. Závodníci budou vyrážet od úřadu městyse v Novém Veselí na Žďársku. Téměř dvacetikilometrová trasa pak povede přes Březí nad Oslavou, Pokojov a Bohdalov, kde se budou účastníci obracet u zdravotního střediska. Poté pojedou přes Pokojov a Březí nad Oslavou do obce Kotlasy – zde následuje obrátka okolo kapličky. Přes Březí nad Oslavou pak závodníci dorazí do cíle v Novém Veselí. Uzavírka celé trasy závodu začne od půl deváté ráno a potrvá do tří hodin odpoledne. Omezení se netýká pouze vozidel linkové autobusové přepravy. Ostatní šoféři však musejí využít objízdnou trasu, jež povede přes Ostrov nad Oslavou, Sazomín, Vatín, Žďár nad Sázavou, Budeč, Nové Veselí a obráceně.

Omezení čekají na řidiče i v pátek, sobotu a neděli, kdy se bude konat závod jednotlivců. Trasa o délce 27,1 kilometru povede přes žďárské ulice Studentská a Vysocká, poté přes Vysoké, Počítky, Sklené, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě, Radňovice a žďárské ulice Novoměstská, Neumannova a Studentská. Úplná uzavírka pro veškerou dopravu platí jen pro Studentskou ulici, a to od devíti ráno do půl druhé odpoledne. Veřejná doprava proti směru jízdy závodníků nebude možná na uzavřených úsecích okruhu. Naproti tomu po směru jízdy závodníků – tedy Žďár, Tři Studně, Nové Město, Žďár, bude veřejná doprava neomezena. Zastávka autobusové přepravy na ulici Studentská bude v době od půl deváté do patnácti hodin přeložena na ulici Wonkova. Objízdná trasa byla stanovena přes vesnice Mělkovice, Veselíčko a Slavkovice. (zp)