Žďársko, zdarsko, aktuality, Masters, doprava
Rainbow page separator

Masters 2012 omezí dopravu v okolí Žďáru

Pátek, 22. června 2012

Žďársko/ Mistrovství Evropy v silniční cyklistice MASTERS 2012, které se koná od 28. června do 1. července 2012, s sebou přinese i omezení v dopravě.Uzavírky jsou nutné kvůli zajištění bezpečnosti samotných účastníků [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to mezinárodního závodu i ostatních účastníků silničního provozu. Dopravní opatření budou mít po dobu konání akce na starosti policisté společně s pořadatelskou službou a strážníky.

Nejrozsáhlejší úplná uzavírka čeká na mo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toristy ve čtvrtek 28. června. V ten[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to den se koná takzvaná časovka jednotlivců. Závodníci budou vyrážet od úřadu městyse v Novém Veselí na Žďársku. Téměř dvacetikilometrová trasa pak povede přes Březí nad Oslavou, Pokojov a Bohdalov, kde se budou účastníci obracet u zdravotního střediska. Poté pojedou přes Pokojov a Březí nad Oslavou do obce Kotlasy – zde následuje obrátka okolo kapličky. Přes Březí nad Oslavou pak závodníci dorazí do cíle v Novém Veselí. Uzavírka celé trasy závodu začne od půl deváté ráno a potrvá do tří hodin odpoledne. Omezení se netýká pouze vozidel linkové au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tobusové přepravy. Ostatní šoféři však musejí využít objízdnou trasu, jež povede přes Ostrov nad Oslavou, Sazomín, Vatín, Žďár nad Sázavou, Budeč, Nové Veselí a obráceně.

Omezení čekají na řidiče i v pátek, sobotu a neděli, kdy se bude konat závod jednotlivců. Trasa o délce 27,1 kilometru povede přes žďárské ulice Studentská a Vysocká, poté přes Vysoké, Počítky, Sklené, Tři Studně, Vlachovice, Nové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to na Moravě, Radňovice a žďárské ulice Novoměstská, Neumannova a Studentská. Úplná uzavírka pro veškerou dopravu platí jen pro Studentskou ulici, a [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to od devíti ráno do půl druhé odpoledne. Veřejná doprava proti směru jízdy závodníků nebude možná na uzavřených úsecích okruhu. Naproti [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomu po směru jízdy závodníků – tedy Žďár, Tři Studně, Nové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to, Žďár, bude veřejná doprava neomezena. Zastávka au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tobusové přepravy na ulici Studentská bude v době od půl deváté do patnácti hodin přeložena na ulici Wonkova. Objízdná trasa byla stanovena přes vesnice Mělkovice, Veselíčko a Slavkovice. (zp)