Rainbow page separator

Medaile dostanou známý horolezec i nadějná překladatelka

Středa, 20. Květen 2015

Radek Jaroš - přednáška v Kině Vysočina

Vysočina / Celkem deset osobností, které letos získají nejvyšší ocenění Kraje Vysočina, schválili krajští zastupitelé. Poosmé v historii kraje předá hejtman Kraje Vysočina dřevěné, skleněné a kamenné originály nejvyšších ocenění. „V letošním roce Výbor pro udělování medailí Kraje Vysočina vybíral z třiceti došlých nominací, tedy z dosud největšího doručeného počtu. O všech nominovaných lze říci, že je jejich životní nebo profesní dráha spojena s Vysočinou. Vybrat nebylo, stejně jako v minulosti, jednoduché,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Mezi deseti osobnostmi, které byly na udělení medailí nominovány, jsou i dva zástupci žďárského okresu. Jedná se o novoměstského horolezce Radka Jaroše, který zdolal všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkových přístrojů, a Simonu Nevrklovou, studentku Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě. Dívka se věnuje překladatelství, v němž je ve svých patnácti letech mimořádně úspěšná.
Nejvyšší ocenění kraje Vysočina uděluje krajské zastupitelstvo od roku 2008. Slavnostní vyhlášení letošních nositelů krajských medailí se uskuteční 29. října v jihlavském Horáckém divadle.