Rainbow page separator

Medu, který si objednal a předem zaplatil, se muž nedočkal

Středa, 9. Prosinec 2020

Žďár nad Sázavou / Medu, který si objednal prostřednictvím internetu, se nedočkal zájemce o tuto sladkou pochoutku. Protože za med dopředu zaplatil, případ prověřují žďárští policisté pro podezření ze spáchání podvodu.

„V druhé polovině října muže zaujala nabídka prodeje lesního medu a objednal si deset sklenic. Požadované peníze, a to přes 1200 korun, obratem zaslal na účet prodejce. Zboží ale poté neobdržel a ani přes urgence mu nebyla vrácena zaplacená finanční částka,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté přijali oznámení a případ začali šetřit. Opětovně vyzývají lidi, aby byli při nákupu zboží prostřednictvím internetu obezřetní, nakupovali pouze u prověřených firem a prodejců a za zboží platili nejlépe až po jeho převzetí. Podvody jsou ve virtuálním prostředí častým jevem, jejich pachatelé pod rozličnými uživatelskými jmény zveřejňují inzeráty týkající se prodeje různého sortimentu a požadují zasílání finančních částek za objednané zboží na bankovní účty. Poté přestanou komunikovat a okradený zákazník nemá ani zboží, ani peníze. Pokud se jedná o menší finanční částky, podvodníci kalkulují rovněž s myšlenkou, že postižený svoji újmu ani neohlásí.