Rainbow page separator

Mezi šesti Učiteli Vysočiny jsou i dva pedagogové ze Žďáru

Pátek, 5. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / Dva z celkem šesti středoškolských pedagogů, kteří od zástupců Kraje Vysočina získali ocenění Učitel Vysočiny 2019 v podobě skleněné sovy z dílny mladých sklářů ve Světlé nad Sázavou, vyučují ve žďárských školách. Prvním z nich je Roman Veselský, jenž učí biologii a zeměpis v gymnáziu. Absolventi jsou pod jeho vedením úspěšní u maturity i při mnoha soutěžích, na které je v průběhu studia systematicky připravuje. Ve výuce uplatňuje metodu výuky odborného předmětu v cizím jazyce.

Petr Zahrádka ze žďárské průmyslovky byl zase při poslední kontrole školy Českou školní inspekcí označen jako nejlepší učitel odborných předmětů ve škole. Účastní se mezinárodních projektů, napsal scénář, natočil a režíroval několik krátkých filmů v rámci projektu nazvaného Odborné filmy jako prostředek jazykové výuky.

Pedagogové byli titulem Učitel Vysočiny oceňováni poprvé. „Jde o symbolické poděkování za mimořádnou profesionalitu při výkonu učitelského povolání, za trpělivost, nadhled a osobitost. Ceny jsme předávali poprvé v historii u příležitosti Dne učitelů,“ potvrdila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.