Rainbow page separator

Migrant mířil do Itálie, spadl za jízdy z podvozku na Vysočině

Sobota, 28. Srpen 2021

Vysočina / Z jedoucího kamionu, pravděpodobně z prostoru jeho podvozku, vypadl na stém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu muž. Takové oznámení přijali policisté v úterý 24. srpna krátce po šestnácté hodině. Muž se po pádu na dálnici odrazil a skončil na okraji příkopu, přičemž utrpěl lehké zranění. „Stěžoval si na bolest na hrudi, proto ho záchranáři převezli na vyšetření do jihlavské nemocnice. Z nemocnice pak putoval s policisty na odbor cizinecké policie k provedení dalších procesních úkonů, které souvisely se stanovením jeho totožnosti,“ informovala o události policejní mluvčí Dana Čírtková.
Cestující na podvozku kamionu, kterým byl neznámý cizinec, se nebyl schopen prokázat žádnými odpovídajícími doklady pro pobyt v České republice. Při výslechu za přítomnosti tlumočníka bylo zjištěno, že jde o dvaadvacetiletého Alžířana a cílem nelegální cesty byla podle jeho slov Itálie. Po provedení testu na COVID-19 s negativním výsledkem a dalších procesních úkonech byl umístěn do zařízení pro cizince ve Vyšních Lhotách.
Kromě hazardu s vlastním zdravím a životem mohl migrant ohrozit také ostatní účastníky silničního provozu. „Jeho cesta jen obrovskou náhodou neskončila tragicky. Pokud by tělo zůstalo ležet v jízdních pruzích, hrozilo, že by ho mohla srazit další projíždějící vozidla. V takovém případě mohla mít celá událost fatální následky,“ doplnila mluvčí.