Rainbow page separator

Migranti seděli mezi zavařeninami, řidič přivolal policii

Úterý, 23. března 2021

Vysočina / Šest migrantů se snažilo projet republikou v kamionu přepravujícím palety se zavařeninami. Na jejich možnou přítomnost v nákladovém prostoru upozornil bulharský řidič vozidla, který své podezření sdělil policistům prostřednictvím obsluhy čerpací stanice na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.
Přivolaní policisté zjistili, že v návěsu se mezi paletami skrývá šest migrantů – údajně z Afghánistánu. Někteří měli doklady žadatele o azyl v Rumunsku, jiní vůbec žádné. Uvedli, že se do České republiky dostali za pomoci převaděčů v úkrytu kamionu a jejich cílovými zeměmi měly být Francie a Spolková republika Německo. Dva muži byli dospělí, dva mladiství a dva nezletilí.
Všichni nelegální migranti byli shledáni jako negativní v souvislosti s testy na COVID-19 a následně s nimi začalo správní řízení. „Dvěma dospělým cizincům bylo za účasti tlumočníka vydáno rozhodnutí o opuštění České republiky a byli eskortováni do záchytného zařízení pro umístění cizinců ve Vyšních Lhotách. Dva cizinci byli mladiství, a proto byli ve spolupráci s pracovníky odboru sociálně právní ochrany dětí umístěni do výchovného ústavu Višňové. Dva nezletilí migranti byli ve spolupráci s odborem sociálně právní ochrany dětí umístěni do výchovného ústavu Hostouň u Horšovského Týna,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.