Rainbow page separator

Mladíci kradli v kostele, jeden z nich se vloupal i do auta

Čtvrtek, 14. Listopad 2019

Policie České republiky

Nové Město na Moravě / Původce srpnového vloupání do kostela i zaparkovaného auta se podařilo dopadnout novoměstským policistům ve spolupráci s kriminalisty. Podezřelými jsou dva mladí muži, kteří již byli v minulosti soudně trestáni. Případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení.
„Muži z Opavska ve věku jednadvacet a dvacet let jsou podezřelí z toho, že se ve čtvrtek 29. srpna ve večerních hodinách společně vloupali do kostelíku v Novém Městě na Moravě, kde odcizili mimo jiné elektrický přímotop, vysavač, ventilátor a prodlužovací kabely. Škoda byla vyčíslena na částku kolem pěti tisíc korun. Dvacetiletý muž je dále podezřelý ještě z vloupání do zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo pátek 30. srpna odpoledne na odstavné ploše u koupaliště. Po rozbití jednoho z oken z auta odcizil batoh s různými věcmi včetně mobilního telefonu a peněženky, ve které byla hotovost, doklady a platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba osm tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
„Policejní inspektor sdělil oběma mužům podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. Dvacetiletému muži navíc sdělil podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ upřesnil vedoucí obvodního policejního oddělení Stanislav Sochor.
Oba podezřelí již byli za majetkovou trestnou činnost trestáni. „Jednadvacetiletý muž byl letos odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody a dvacetiletý si již odpykal nepodmíněný trest odnětí svobody v délce sedmi měsíců, ze kterého se vrátil v březnu,“ doplnila mluvčí. Oběma mladíkům nyní hrozí až tříletý trest.