Rainbow page separator

Mladík chtěl skočit z okna ve druhém patře žďárského úřadu

Sobota, 6. srpna 2016

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Devatenáctiletému muži, který chtěl ve středu dopoledne ukončit svůj život skokem z okna Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, zachránil život policejní vyjednavač. Podle svědků se mladík do okna ve druhém patře vyšplhal po hromosvodu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení o muži, který stojí ve druhém patře na parapetu okna městského úřadu a skokem dolů hodlá ukončit svůj život,“ informoval David Linhart z oddělení tisku a prevence ředitelství policie Kraje Vysočina.
Na místo byli vysláni žďárští policisté, hasiči a zdravotníci. „Po příjezdu policejních hlídek na místo se muž stále nacházel v okně městského úřadu, kde stál na parapetu, a byl ve velmi špatném psychickém stavu. Vzhledem k závažnosti situace byl přivolán policejní vyjednavač, kterému se s mužem podařilo navázat kontakt. Následně jej přesvědčil, aby z parapetu slezl do místnosti úřadu,“ sdělil Linhart.
V kanceláři mladík stál na stole poblíž okna, nakonec se ho vyjednavači podařilo přesvědčit, aby od svého úmyslu skončit se životem upustil. „Muž následně slezl i ze stolu a policisté ho předali do péče zdravotníků, kteří ho za asistence policejní hlídky dopravili do nemocničního zařízení,“ dodal Linhart.