Rainbow page separator

Mladý horolezec se zřítil z Drátníku, skončil v traumacentru

Středa, 27. května 2020

Sněžné / Z přibližně desetimetrové výšky se zřítil horolezec, který v pátek 22. května zdolával Drátenickou skálu poblíž Blatin, místní části Sněžného na Novoměstsku.
„Mladý muž se při lezecké činnosti zranil poté, co se volným pádem zřítil a zůstal viset na laně. Operačním střediskem byla na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to události vyslána nejenom pozemní posádka z Nového Města na Moravě, ale také vrtulník z Jihlavy. Zásah se naštěstí obešel bez nutnosti použití lanových technik leteckých záchranářů. Zraněný skončil v péči zdravotníků, kteří ho ve stabilizovaném stavu letecky transpor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali do bohunického traumacentra,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.
Podle dalšího vyjádření mluvčího záchranářů ti[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to měsíc zasahovali už u tří podobných případů. Ve všech se jednalo o lokalitu Žďárských vrchů, která je mezi horolezci velmi oblíbená. „Ve dvou případech bylo dokonce nutné vyzvednout zraněného pacienta z místa události v podvěsu. Bylo [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to 9. května na Lisovské skále a o den později u obce Cikháj,“ doplnil Petr Janáček.