Rainbow page separator

Mladý horolezec se zřítil z Drátníku, skončil v traumacentru

Středa, 27. Květen 2020

Sněžné / Z přibližně desetimetrové výšky se zřítil horolezec, který v pátek 22. května zdolával Drátenickou skálu poblíž Blatin, místní části Sněžného na Novoměstsku.
„Mladý muž se při lezecké činnosti zranil poté, co se volným pádem zřítil a zůstal viset na laně. Operačním střediskem byla na místo události vyslána nejenom pozemní posádka z Nového Města na Moravě, ale také vrtulník z Jihlavy. Zásah se naštěstí obešel bez nutnosti použití lanových technik leteckých záchranářů. Zraněný skončil v péči zdravotníků, kteří ho ve stabilizovaném stavu letecky transportovali do bohunického traumacentra,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.
Podle dalšího vyjádření mluvčího záchranářů tito tento měsíc zasahovali už u tří podobných případů. Ve všech se jednalo o lokalitu Žďárských vrchů, která je mezi horolezci velmi oblíbená. „Ve dvou případech bylo dokonce nutné vyzvednout zraněného pacienta z místa události v podvěsu. Bylo to 9. května na Lisovské skále a o den později u obce Cikháj,“ doplnil Petr Janáček.