Rainbow page separator

Mladý řidič měl přes dvě promile, řidičský průkaz nevlastnil

Středa, 16. Září 2020

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Opilého dvacetiletého řidiče Škody Superb, který při dechové zkoušce nadýchal více než dvě promile alkoholu, kontrolovali v pondělí 14. září krátce před jednou hodinou v noci žďárští policisté v centru města.
„Řidič projížděl ulicemi Žižkova a Neumannova, a v ulici Neumannova ho zastavila policejní hlídka. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a také k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 2,22 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala 2,23 promile alkoholu,“ upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Mladý šofér s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Na místě však na výzvu policistů nepředložil řidičský průkaz.
„Při lustraci v příslušných databázích policisté zjistili, že nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění. Muži nyní hrozí obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.