Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, most, Klafar
Rainbow page separator

Most na Klafar začnou stavět v březnu

Úterý, 26. Únor 2013

IMG_1811-smallŽďár nad Sázavou / V březnu začnou stavební práce spojené s vybudováním mostu na Klafar. Nejdříve půjde o přípravné činnosti, v rámci kterých bude zbouráno dětské dopravní hřiště vedle haly na Bouchalkách, pak dojde k výstavbě inženýrských sítí. Nový most spojí Klafar s Dolní ulicí, podle plánu by k jeho plnému zprovoznění mělo dojít v květnu příštího roku. Zástupci města ovšem doufají, že pokud se dohodnou se zhotovitelem a bude to jenom trochu možné, tak by práce mohly být urychleny. Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 81 milionů korun a v plné výši budou hrazeny z rozpočtu Žďáru nad Sázavou.

Nově vybudovaná cesta s mostem bude měřit necelých pět set metrů. Součástí záměru je i úprava křižovatky ulic Wonkovy, Jungmannovy a Dolní, kde je počítáno s umístěním semaforů.

Stavba mostu zasáhne do života ve městě – stavět se bude prakticky uprostřed sídliště, práce ovlivní i letní turistickou sezonu a dotknou se rovněž frekventované cyklostezky podél řeky Sázavy. „Stezka bude zajištěna nějakým bedněním, takže se po ní bude možné bezpečně pohybovat. Kvůli stavbě by měla být uzavřena maximálně tři dny,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.