Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, most, Klafar
Rainbow page separator

Most na Klafar začnou stavět zřejmě na jaře 2012

Sobota, 26. listopadu 2011

Žďár nad Sázavou/ Pravděpodobně v jarních měsících příštího roku se začne s budováním mostu na Klafar. Ten má propojit ulici Dolní ve Žďáře nad Sázavou s nejnovějším sídlištěm Klafar. Do výběrového řízení na dodavatele stavby se přihlásilo podle vedení města celkem čtrnáct uchazečů. „Následně bylo posouzeno, zda splňují podmínky soutěže a mají dostatečnou kvalifikaci,“ vysvětlil 2. žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Po této kontrole byla jedna firma radními vyřazena, počet uchazečů se tedy ustálil na třinácti.
V současné době ale město musí čekat na verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kam zaslala jedna firma připomínku. „Nyní čekáme na výsledek. Od společnosti, která pro nás veřejnou soutěž dělá, jsme ale byli ujištěni, že je všehcno v pořádku,“ podotkl Ladislav Bárta.
Stavba za několik desítek milionů korun by tedy měla začít růst na jaře následujícího roku. Most přes řeku Sázavu se po svém dokončení stane jednou z hlavních příjezdových tras na Klafar. Lidé do této lokality totiž zatím jezdí pouze přes sídliště Stalingrad – především ulicemi Okružní a Revoluční. To vede k velkému dopravnímu zatížení celé oblasti. Žďárská lokalita Klafar se navíc má i nadále rozvíjet. V budoucnu tam přibudou další stavební pozemky určené pro výstavbu rodinných i bytových domů.