Žďár nad Sázavo, zdar nad sazavou, aktuality, Mosty
Rainbow page separator

Mosty se budou předávat ve Žďáře

Pondělí, 3. Prosinec 2012

Žďár nad Sázavou / Poprvé v Kraji Vysočina se v příštím roce uskuteční vyhlašování cen Mosty za rok 2012. Dojde k tomu v prostorách žďárského Domu kultury, a to 21. března 2013. Ocenění je Národní radou osob se zdravotním postižením České republiky udělováno za mimořádnou aktivitu nebo čin, který je prospěšný občanům se zdravotním postižením. Letos se koná už desátý ročník této akce.

Na Vysočině dosud cenu nikdo nezískal, i když v průběhu let některé subjekty nominovány byly. „Návrhy na ocenění mohou podat nejen fyzické osoby, ale například i zástupci neziskových organizací, občanských sdružení, podnikatelské subjekty nebo třeba novináři, a to až do konce tohoto roku. O vítězi ve čtyřech tradičních kategoriích rozhoduje jmenovaný hodnotící výbor,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

Volba Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou pro závěrečný slavnostní akt podléhala velice přísným požadavkům ze strany organizátorů, pro které byla důležitá maximální bezbariérovost nabízeného objektu. Žďárská samospráva se navíc ochotně ujala spolupořádání akce.

Cenu Mosty, která je uměleckým ztvárněním mostu z lidských rukou z glazované keramiky, navrhla a vytvořila akademická sochařka Jitka Wernerová. Autorem pamětních diplomů je akademický malíř Otakar Tragan.