Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Moučkův dům,
Rainbow page separator

Moučkův dům se otevře 22. srpna

Pondělí, 3. Červen 2013

mouckuv-dum3Žďár nad Sázavou / Na čtvrtek 22. srpna zástupci žďárské radnice naplánovali slavnostní otevření opraveného Moučkova domu, termín je totožný se zahájením tradičního kulturního festivalu Slavnosti jeřabin.

Ve zrekonstruovaném objektu bude sídlit pobočka Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou. Stavba už byla zkolaudována, takže částečný provoz v objektu může být zahájen ještě o něco dříve než v srpnu. Týká se to především využití přednáškového sálu, který ve stávajících prostorách muzea chybí.

V nové pobočce bude umístěna například také trvalá expozice mapující historii Žďáru, takže dojde i na předměty, které dříve nemohly být vystaveny, protože pro ně chyběl prostor.

V souvislosti s otevřením dalších výstavních ploch bude v muzeu navýšen počet pracovních míst o 1,25 úvazku, což koresponduje se závazkem, který má město vůči regionálnímu operačnímu programu, z něhož byla poskytnuta dotace na rekonstrukci historické budovy. Dům byl opraven za 7,5 milionu korun, město z toho zaplatilo zhruba půldruhého milionu.