MŠ Vláček, výlet, letiště Přibyslav
Rainbow page separator

MŠ Vláček na letišti Přibyslav

Čtvrtek, 1. Květen 2014

Žďár nad Sázavou /Ve středu 29. dubna zažily děti ze žďárské Mateřské školy Vláček nevšední den na přibyslavském letišti. Celé dopoledne bylo plné soutěží a her v prostředí areálu Aeroklubu Přibyslav.

Nevšední čarodějné dopoledne připravili členové Aeroklubu Přibyslav pro malé návštěvníky z Mateřské školy Vláček ze Žďáru nad Sázavou. Návštěvy se účastnilo přes sto dětí a program byl vskutku nesmírně poutavý. Zahájil jej Pavel Láznička, místí paraglidista, který dětem ukázal zajímavé vystoupení na padáku. Děti oněmněly už jen při startování hlasitého zvuku motoru. Následoval rychlý rozběh a vzlet. Zkušený pilot předvedl ukázku různých obratů, které lze s padákem provádět.
Neméně zajímavá byla ukázka létání s modely pod vedením Tomáše Humpolce, mnohaletého člena a modeláře. Děti shlédly létání s quatrokoptérou, házedlem kategorie F3K, větroněm kategorie F3B, akrobatickým modelem pro halové létání a v neposlední řadě též ukázku létání s elektrovětroněm.
Největší pozornosti si u dětí vysloužila ukázka leteckých dovedností s letounem Zlín 226, kterou předvedl pilot větroňů i motorových letadel Zdeněk Špaček. Celá akce byla pro děti o to poutavější, že na palubě letadla byla též vrchní učitelka mateřské školy paní Hana Sobotková.
Celým programem provázel klaun Pepek, který letecká vystoupení doprovázel veselými scénkami.
Mimo letecké ukázky připravili aeroklubáci mnoho soutěží s leteckou a sportovní tématikou.

Text a foto: Zuzana Špačková

MŠ Vláček na letišti Přibyslav

MŠ Vláček na letišti Přibyslav

MŠ Vláček na letišti Přibyslav