Rainbow page separator

Munici z války policejní pyrotechnik zlikvidoval na místě

Pondělí, 10. Prosinec 2018

Polnička / Oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici v lese u Gruntovního rybníka v katastru Polničky přijali policisté integrovaného operačního střediska. „Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nemanipuloval a vyčkal na příjezd hlídky. Policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o nevybuchlou munici, místo zajistili a vyžádali si součinnost pyrotechnika z expozitury Brno,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Na místě byly nalezeny dva předměty. První pyrotechnik identifikoval jako tříštivo-trhavý dělostřelecký granát ruské výroby ráže 76,2 milimetru, druhým byl fragment dělostřeleckého protipancéřového granátu německé výroby ráže 7,5 cm Pzgr. „Z důvodu nebezpečnosti nálezového stavu prvního z nich pyrotechnik oba předměty zničil na místě řízeným odpalem,“ upřesnila Miláčková.
Policie v souvislosti s nálezy předmětů připomínajících munici apeluje na občany, aby věc okamžitě oznámili, a to nejlépe prostřednictvím tísňové linky 158, ale rozhodně s předmětem sami nemanipulovali. „Neodborná manipulace může způsobit výbuch či výstřel a může tak dojít k závažným zraněním nebo smrti osob v okolí. V případě, kdy učiníte oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici, ale pyrotechnik zjistí, že se nejedná o munici nebo nebezpečný předmět, nehrozí za to žádný postih,“ doplnila mluvčí.