Rainbow page separator

Muž nedaleko Pilské nádrže našel protipancéřový granát z války

Úterý, 17. Srpen 2021

Žďár nad Sázavou / Oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici na poli nedaleko Pilské nádrže přijali policisté ve čtvrtek 12. srpna krátce před polednem. Operační důstojník tam vyslal hlídku, která místo zajistila a vyžádala si součinnost policejního pyrotechnika.
„Pyrotechnik brněnské expozitury nalezený předmět identifikoval jako protipancéřový granát 3,7 centimetru německé výroby z období druhé světové války. Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
V souvislosti s podobnými nálezy policisté apelují na veřejnost, aby lidé předměty připomínající munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na lince tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně. „V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit sebe nebo další osoby, které se v okolí nacházejí. V případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět, nehrozí oznamovateli žádný postih,“ upřesnila mluvčí.

ilustrační foto