zloděj
Rainbow page separator

Muž se vydával za pracovníka energetiky a okradl seniorku

Sobota, 23. Srpen 2014

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Nové Město na Moravě / Případ krádeže finanční hotovosti, ke kterému došlo ve středu dopoledne v jedné z obcí na Novoměstsku, prověřují novoměstští policisté.
„Dosud neznámý pachatel, který se vydával za pracovníka energetické společnosti, bez vyzvání vstoupil do bytu manželů ve věku 78 a 81 let. Tvrdil, že jim nese přeplatek za elektrickou energii a potřebuje rozměnit dvoutisícovou bankovku. Poté využil jejich chvilkové nepozornosti a z obývacího pokoje odcizil finanční hotovost deset tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody a po pachateli pátrají.
„Policisté opětovně apelují na starší občany, aby nepouštěli do bytu cizí osoby, a v případě, že tvrdí, že jsou zaměstnanci nějakého úřadu, aby si tuto skutečnost telefonicky ověřili. Velmi důležité je zamykat vstupní dveře domu a bytu, a to je vhodné, i pokud jsou obyvatelé doma,“ upřesnila Pátková. Dodala, že dobrým opatřením je také řetízek umístěný na dveřích bytu, případně panoramatické kukátko.