Rainbow page separator

Muž střílel na policejní auto, chtěl se dostat do vězení

Neděle, 3. března 2024

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Nové Město na Moravě / Střílet na zaparkované policejní auto začal muž, který přišel v neděli 25. února kolem půl páté odpoledne před budovu novoměstského policejního oddělení. „Poté, co opakovaně vystřelil, odhodil zbraň na zem a zvedl ruce nad hlavu. Ve služebním vozidle v době střelby nikdo neseděl,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že incident se obešel bez zranění.   

Policisté muže, který byl očividně pod vlivem alkoholu, zadrželi a odebrali mu zbraň i další střelivo. Následně nadýchal 2,84 promile alkoholu a byl převezen do jihlavské protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. 

Při střelbě bylo poškozeno policejní auto Hyundai iX35 a vedle zaparkovaná Škoda Kodiaq. Újmy došla rovněž fasáda vedlejšího rodinného domu, dále dřevěný plot areálu a zděný sloupek.

O den později, když devětatřicetiletý muž vystřízlivěl, bylo zahájeno jeho trestní stíhání, kdy byl obviněn z přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví. Vyšetřován je na svobodě. „Případ řeší také policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, protože muž je držitelem zbrojního průkazu a držitelem dvou registrovaných zbraní, které policistům dobrovolně vydal,“ sdělila mluvčí. 

Motivem činu měly podle pozdějšího vyjádření muže být osobní problémy související s podnikáním, které chtěl vyřešit tím, že ho policisté zatknou a pošlou do vězení. „Neměl prý v úmyslu nikomu ublížit a svého činu litoval. Výrazný vliv na jeho chování měla zcela určitě také poměrně vysoká hladina alkoholu. Dostat do vězení se skutečně nyní může, protože v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila Dana Čírtková.